Koupele pro zdraví

Lázně

Pivní lázně

Jak naše lázně probíhají:

Lázně pro 2 osoby v 1 vaně s masáží trvají 1,5 hodiny: v této době můžete konzumovat bohaté občerstvení a popíjet neomezeně vychlazené pivo značky Bernard. První půl hodiny odpočíváte v teplé lázni, po této době vás navštíví masérka a provede první osobě 20 minutovou masáž celých zad a šíje, pak se osoby vymění . Po ukončení masáží můžete ještě relaxovat na pohodlných sedačkách.

Lázně pro 2 osoby v 1 vaně bez masáží trvají 1 hodinu a kromě masáže probíhá procedura naprosto stejně.

Možná je i varianta , kdy mají osoby každá svou vanu s masáží nebo bez masáže. Vše je pouze na domluvě.

 

Pivní lázně jsou vhodné pro všechny

Relaxační koupel v pivu navodí každému návštěvníkovi pivních lázní tu správnou uvolňující atmosféru a dopřeje mu zasloužený duševní odpočinek od všedních starostí. Pivní lázně mají navíc regenerující účinek na vlasy, pleť a uvolnění svalů i těla a přispívají k celkovému zlepšení obranyschopnosti. Kromě samotných pivních koupelí, při kterých můžete samozřejmě svůj oblíbený nápoj také popíjet, v pivních lázních najdete masáže uvolňující svalové napětí.

 

V čem spočívají léčivé účinky pivních lázní:

  • pivní lázeň se provádí ve speciální vaně a teplota vody v ní, by se vždy měla pohybovat v rozmezí 34 – 37° C, právě tato teplota vody totiž velice příznivě působí na celou cévní soustavu
  • pivní lázně také pomáhají s regenerací celého lidského organismu
  • zlepšují imunitní systém
  • pomocí vysoké teploty vody během koupelí pivní lázně zvyšují srdeční činnost a tím podporují vyšší aktivitu celého krevního oběhu
  • prohříváním pokožky pivní lázně uvolňují kožní póry a odplavují z těla škodlivé látky
  • přispívají také k celkovému zvláčnění a regeneraci pokožky a navíc jí dodávají potřebné vitamíny, sacharidy i proteiny, kterými se vysoce podporuje regenerační schopnost kůže a zklidňují se dermatologické potíže, mezi které patří například projevy lupénky, akné nebo celulitidy
  • kombinace pivních kvasnic a různých bylinek obsažených v pivních koupelích má také jisté omlazující účinky
   nepasterované pivo s obsahem živých kvasnic navíc výrazně přispívá ke střevní mikroflóře, a tím pomáhá ke zlepšení metabolismu a celého trávicího traktu
  • pivní lázně ale mohou samozřejmě posloužit i jako antistresová terapie, která je vhodná pro duševní odpočinek a relaxaci
  • ozdravný účinek pivních lázní působí také na pleť, vlasy, uvolnění svalů, prohřátí kloubů i řadu jiných částí lidského těla

Zdravotní omezení

  • Pivní lázně patří mezi lázeňské procedury, které jsou vhodné jak pro ženy, tak pro muže. Bohužel i v pivních lázních ale platí pár zásad a zdravotních omezení, která by vám mohla v návštěvě tohoto nevšedního regeneračního místa zabránit.
  • Pivní koupele se totiž nedoporučují osobám, které si nedávno prošly náročnou operací srdce či jiného stejně důležitého orgánu, těhotným ženám v pokročilém stádiu a dětem a mladistvým do 18 let.
  • Před návštěvou pivních lázní by se raději se svým lékařem měli poradit také lidé trpící neustále vysokým tlakem, nejrůznějšími srdečními chorobami, křečovými žilami, infekčními onemocněními nebo jinými zdravotními či fyzicky závažnějšími problémy.
  • Pokud se vás ale ani jeden z těchto problémů netýká nebo vám lékař tuto proceduru dokonce sám doporučil, určitě vůbec neváhejte a vydejte se do pivních lázní za neopakovatelným a nevšedním zážitkem.

Čokoládové lázně

Jak tyto lázně probíhají:

Lázně pro 2 osoby v 1 vaně s masáží trvají 1,5 hodiny: v této době můžete konzumovat bohaté sladké občerstvení. První půl hodiny odpočíváte v teplé lázni, po této době vás navštíví masérka a provede první osobě 20 minutovou masáž celých zad a šíje, pak se osoby vymění . Po ukončení masáží můžete ještě relaxovat na pohodlných sedačkách.

Lázně pro 2 osoby v 1 vaně bez masáží trvají 1 hodinu a kromě masáže probíhá procedura naprosto stejně.

Možná je i varianta , kdy mají osoby každá svou vanu s masáží nebo bez masáže. Vše je pouze na domluvě.

Rodinný balíček: spočívá v tom, že vaše ratolesti se mohou koupat v jedné čokoládové koupeli s bohatým občerstvením a jejich rodiče relaxují v druhé vaně , např.pivní také s bohatým občerstvením. Celá procedura trvá 2 hodiny a je možné zvolit varantu s masáží i bez masáže.

Nechte se unést lahodnou vůní čokolády, dopřejte svým chuťovým buňkám čokoládové pokušení.

V našich čokoládových lázních zažijete opravdovou relaxaci. Vůně čokolády vás spolehlivě uklidní a navodí celkový pocit vyrovnanosti. Čokoládová lázeň vyvolává dokonalý pocit blaženosti a vaše tělo je haleno do sametového klidu a ztišení.

Jemná čokoládová koupel má zklidňující účinek a podporuje mikrocirkulaci v pokožce a blahodárně působí na elasticitu kůže a zpomaluje stárnutí. Hřejivá vůňe a chuť čokolády podporuje tvorbu endorfinů – hormonů štěstí a navozuje tak blažený pocit bezpečí.

Čokoládová terapie je výjimečným prostředkem proti depresím, stresu a špatné náledě. Čokoládová lázeň zanechává pleť úžasně jemnou a voňavou. Během terapie můžete mlsat horkou belgickou čokoládu.

Bylinné lázně

Levandulová koupel
Levandulový olej působí harmonizujícím a nervy posilujícím účinkem.Levandule pomáhá při depresích, podporuje klidný a vydatný spánek a pomáhá zbavit se duševního napětí a stresu. Pomáhá při bolestech hlavy, migrénách a zmírňuje příznaky při dýchacíh potížích.

Meduňková koupel
Koupelový olej indické meduňky je účinný na zklidnění a uvolnění celého těla. Meduňka velice příjemně voní, pěstí pokožku a působí vyrovnávacím účinkem. Je vhodná při nespavosti a migréně. Působí antidepresivně a má hojivé a protivirové vlastnosti.

Luční kvítí
Koupel z lučního kvítí obsahuje cenné éterické oleje a extrakty z lučního kvítí. Podporuje pohyblivost a regeneraci svalstva. Podporuje látkovou výměnu a pocení, posiluje organismus a uvolňuje svaly.

Citron
Citrnóvá koupel Vám dodá novou energii a povzbudí k aktivitě. Má osvěžující účinky a slouží jako prevence proti bolestem hlavy a infekcím dýchacích cest. Příznivě působí na pleť a je vhodný zejména při duševní námaze.

Pomeranč
Pomerančová vůně působí antidepresivně, osvěžuje a povzbuzuje mysl.

Uhličitá koupel
Vstřebávání oxidu uhličitého má za následek roztažení cév a tedy silné prokrvení pokožky. Zvýšené množství kyslíku v krvi napomáhá k dokonalému prokrvení pokožky, svalstva a dochází k zásobení všech orgánů včetně mozku dobře okysličenou krví. Výsledkem tohoto procesu je povzbuzení imunitního systému a rychlejší hojení jizev.Uhličitá koupel se využívá při léčbě ischemických a kardiovaskulárních chorob a k zlepšení stavů po infarktu myokardu.

Kyslíková koupel
Blahodárná kyslíková koupel přináší relaxaci a uvolnění. Přípravek vytváří jemné kyslíkové bulbinky, které obalují při koupeli pokožku. Prostřednictvím kapilár pokožky obohacuje kyslíkem celé tělo a mozek.

Koupel s živou magnesiovou solí
Tato koupelová sůl má vysoký obsah hořčíku a ostatních důležitých minerálů. Optimální složení minerálních látek v této soli napomáhá buňkám zlepšit látkovou výměnu a přispívá k celkové regenraci, působí antialergicky a dezinfekčně. Hořčík ovlivňuje srdeční činnost a všeobecně svalové kontrakce, ochraňuje nervový systém, je známý jako protistresový iont. Pomáhá tělu efektivně využít některé důležité vitamíny. Běžnými přiznaky nedostatku hořčíku v lidském tělě jsou křeče v lýtkách a stehnech, bolest hlavy a závratě.

Kleopatřina koupel
Koupel se skládá se 7 speciálních koupelových přísad. Díky vysokému obsahu přírodníchh olejů pečujícíh o pokožku si opravdu vychutnáte pěstící zážitek, který si údajně královna dopřávala několikrát za den. Silný relaxační účinek umocňují kompozice přírodních éterických esencí.